Włączanie kontroli rodzicielskiej na dekoderach

Pamiętaj aby blokadę rodzicielską ustawić na każdym dekoderze w domu.

a) Platforma telewizyjna HIBOX- technologia światłowodowa

W pierwszej kolejności należy ustawić Kod blokady  (MENU/USTAWIENIA/Kod blokady) a później blokadę rodzicielską (MENU/USTAWIENIA/Blokada) i potwierdzić kodem blokady. Po ustawieniu kontroli rodzicielskiej, Kod blokady odblokowuje kanał. Po wyjściu z oglądanego kanału na inny,  po 5 minutach załączy się znowu kontrola i poprosi o wpisanie kodu blokady.

b) Dekoder Globo HDX2-02 i  Dekoder Globo HDCX-03.

Aby ustawić blokadę rodzicielską trzeba wejść do menu–>ustawienia systemu–>blokada rodzicielska włączyć–> blokada menu i blokada kanałów,  wpisać hasło i je potwierdzić. W dekoderze HDCX-03  można ustawić kategorię wiekową 18 lat. Następnie menu–>edycja kanałów–>lista kanałów, zaznaczamy 4 kanały erotyczne (przycisk OK) i później (czerwony przycisk na pilocie) i wpisać wcześniej ustawione hasło. Obok nazwy kanału powinna pojawić się kłódka. Teraz za każdym razem wymagany będzie kod dostępu do kanału.

c) Dekoder NX4C

Aby ustawić blokadę należy wejść w Menu–>Opcja–>kontrola rodzicielska–>ustalamy hasło, oraz wybieramy ograniczenie wiekowe (18 lat). Następnie naciskając OK na pilocie powinna pojawić się nam lista kanałów. Najeżdżamy na kanał i prawą strzałką na pilocie schodzimy na dolne menu i wybieramy kłódkę. Zatwierdzamy wpisując wcześniej wybrane hasło.

Po ustawieniu kontroli rodzicielskiej, Kod blokady odblokowuje kanał. Po wyjściu z oglądanego kanału na inny,  po 5 minutach załączy się znowu kontrola i poprosi o wpisanie kodu blokady.

c) moduł CAM

Kontrolę rodzicielską należy ustawić w telewizorze.

 

Powrót do formularza zamówienia Pakietu RelaX >>

Maleszko szkolenia biznesowe Warszawa